رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی گیلان:
گروه سرود و نمایش ناشنوایان دختر گیلان برگزیده کشوری شدند


رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی گیلان گفت: گروه سرود و نمایش دانش‌آموزان دختر ناشنوای لاهیجان و رشت برگزیده کشور شدند.

به گزارش هنرآنلاین، اسماعیل بشارتی‌مقدم پیش از ظهر امروز در جلسه آموزش و پرورش استثنایی گیلان بیان کرد: گروه سرود و نمایش دانش‌آموزان دختر ناشنوای لاهیجان و رشت برگزیده کشور شدند.

وی افزود: گروه سرود کوثر دانش‌آموزان ناشنوای دختر باغچه‌بان لاهیجان با نماهنگ محلی "گیلان‌زای" (فرزند گیلان) در مقطع راهنمایی و گروه نمایش دختران متوسطه باغچه‌بان رشت با نمایش صحنه‌ای "عروس گوله" در جشنواره فرهنگی هنری دانش‌آموزان استثنایی کشور حائز رتبه برتر کشور شدند.

به گفته این مسئول، با ارسال لوح‌های فشرده دو گروه نماهنگ و نمایش منتخب گیلان به دبیرخانه جشنواره فرهنگی هنری در مشهد مقدس، پس از بازبینی و داوری این دو گروه به همراه استان‌های کرمانشاه، اصفهان و خراسان رضوی در بخش نمایش و کرمان، خراسان شمالی و رضوی در بخش سرود توانستند در سطح کشور انتخاب و به این جشنواره دعوت شوند.

وی تصریح کرد: جشنواره مذکور با هماهنگی سازمان استثنایی کشور و مدیریت آموزش و پرورش استثنایی خراسان رضوی از دوم تا 17 شهریور در مجتمع نوساز و خیر ساز توان‌بخشی، آموزشی امام رضا (ع) پذیرای بالغ بر 350 نفر از منتخبان گروه‌های فرهنگی، هنری، قرآن و ورزشی است.

بشارتی‌مقدم، یادآور شد: سرپرستی گروه اعزامی گیلان را ابراهیم شادرام، معصومه صنعتی‌پور و فاطمه معیری‌راد و مربیگری نیز سمانه نصیری و ندا اسمی‌زاده به عهده داشتند.
 

انتهای پیام/