۱۳۹۵ شنبه ۱ آبان
شناسه خبر: 40302  - ۱۳۹۲ دوشنبه ۲۳ دي ساعت 08:52
گروه‌های موسیقی كلاسیك ایرانی در بخش رقابتی جشنواره موسیقی فجر /1

گروه موسیقی ˝گردانیه˝ در فجر 29 به صحنه می‌رود

گروه ˝گردانیه˝ به سرپرستی امیر ذاکر در بیست و نهمین جشنواره موسیقی فجر به صحنه می‌رود.

امیر ذاکر، سرپرست گروه "گردانیه" در گفت و گو با خبرنگار موسیقی هنرآنلاین گفت: هم اکنون در تدارک و برنامه ریزی برای برگزاری کنسرت هستیم و قرار است به همراه گروه در بیست و نهمین جشنواره موسیقی فجر و در بخش رقابتی به صحنه رویم.

سرپرست گروه "گردانیه" در ادامه بیان کرد: در این کنسرت قطعاتی در دستگاه نوا اجرا می‌کنیم و یک مدگری در دستگاه شور داریم اما بیشتر قطعات در دستگاه نوا است. همچنین این کنسرت شامل یک بخش است و 45 دقیقه به اجرای برنامه می‌پردازیم که امیدواریم این اجرا مورد قبول مخاطبان و داوران جشنواره قرار گیرد.

ذاکر تاکید کرد: در این کنسرت هفت قطعه توسط اعضای گروه اجرا می‌شود که شامل پیش درآمد، چهارمضراب گروهی نوا، تصنیف می‌سوزم و می‌سازم، ترک جانان، تصنیف بی‌نشان عشق و.... است. همچنین در این کنسرت تمامی قطعات توسط خودم آهنگسازی و تنظیم شده است.

امیر ذاکر در ادامه افزود: در این کنسرت صادق ربانی (تار)، مریم فولادی (تار)، مهران خانزاده (عود)، فاطمه سید محمد (تنبک)، جواد رستمی (نی)، محمود باقری (خواننده)، هادی پدرام (سنتور) و.... از اعضا و نوازندگان گروه هستند، همچنین من به عنوان نوازنده کمانچه و سرپرست با این گروه همکاری می‌کنم.

سرپرست گروه گردانیه در پایان گفت: گروه گردانیه برای حضور در بیست و نهمین جشنواره موسیقی فجر در تیرماه 1392 تشکیل شده است و هدف این گروه جلوگیری از تکرار و تقلید در موسیقی است.

 

پایان پیام/46
 
نظرات
 
نام
پست الکترونیکی
کد امنیتی: