۱۳۹۵ چهارشنبه ۵ آبان
شناسه خبر: 11145  - ۱۳۹۱ يکشنبه ۳۰ مهر ساعت 13:18

انتشار کتابی درباره آداب و رسوم روسیه

کتاب ˝آشنایی با روسیه از دریچه آداب و رسوم˝ نوشته ابوذر ابراهیمی ترکمان و مهناز نوروزی از سوی انتشارات بین الملی الهدی منتشر شد.

به گزارش هنرآنلاین؛ کتاب "آشنایی با روسیه از دریچه آداب و رسوم" به آیین‌ها و سنت‌های مرسوم و رایج در میان مردمان روس با نگرشی به زندگی آنها در روزگاران گذشته و حتی در روسیه باستان پرداخته است.

آیین‌ها و رسوم مسیحیان ارتدوکس‌، آیین‌ها و مراسم مذهبی مسلمانان‌، جشن‌ها و مراسم سنتی و خانوادگی‌، آیین عزاداری و خاکسپاری‌، خرافات و باورهای مردمی‌، غذاهای مرسوم،‌ پوشش مرسوم‌، کتاب و کتاب‌خوانی‌، تئاتر و موسیقی از جمله سرفصل‌های این کتاب هستند.

دریادداشت پشت جلد کتاب می‌خوانیم: بی‌شک‌، بدون شناخت فرهنگ و آداب و رسوم ملت‌ها،‌ نمی‌توان تعاملات فرهنگی و سیاسی درستی با آن‌ها برقرار کرد. فرهنگ مردم روسیه بر پایه فرهنگ شرقی ‌پی‌ریزی شده و در سال‌های اخیر بر اثر آمیختگی نه چندان مطلوب با فرهنگ غربی‌، به فرهنگی با زیربنای شرقی و رویه‌ی غربی تبدیل شده است. اما لجام‌گسیختگی فرهنگ غرب هنوز نتوانسته است بر فرهنگ روس‌ها غلبه کند و زیرینه شرقی بودن فرهنگ روسیه‌، این توان را داشته که تا امروز در برابر هجوم فرهنگ غرب ایستادگی کند. کتاب حاضر آیین‌ها و سنت‌های مرسوم و رایج در میان مردمان روس را با نگرشی به زندگی آن‌ها در روزگاران گذشته و حتا در روسیه باستان آورده است.


آشنایی با روسیه در 223 صفحه با شمارگان 1000 نسخه و قیمت 8000 تومان از سوی انتشارات بین‌المللی الهدی به چاپ رسیده است.

 

 
نظرات
 
نام
پست الکترونیکی
کد امنیتی: